Oyun

Oyuncuların Vazgeçilmezi Olan Discord Nedir?

Discord Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde daha pek bilinmeyen bir chat programıdır, 80ler ve 90larda kullanılan sohbet odalarına istinaden daha gelişmiş ve modern olarak algılanan bir programdır. Discord programı ülkemiz sınırlarında aslında oldukça yeni bir uygulama sayılır ancak kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.
Bilinen eski sürümlere ziyade android uyumlu akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz ve Google store ya da Apple Store platformlarından kolaylıkla temin edebileceğiniz bir uygulamadır. Dilerseniz mevcut sunucular aracılığı ile sohbete başlayabilirsiniz veya kendi sunucunuzu oluşturarak sadece arkadaşlarınız ile güzel bir ortam oluşturabilirsiniz. Üstelik sunucuların açılması tamamıyla ücretsizdir.

Resimde de görebileceğiniz gibi arkadaşlarınız ile özel olarak görüşebilmekiçin sohbet grubu açma özelliğinin kolay bir yöntemi ile karşılaşacaksınız. Sohbet seçenekleri görüntülü ve yazımsal olarak ikiye ayrılır, yazımsal olan sunucularda sadece yazarak muhabbet edebileceğiniz gibi görüntülü sunucularda ise hem görüntü hem de yazımsal özelliği kullanabilirsiniz.

Oyun Kullanıcılarının Yeni Gözdesi

Discord uygulaması her ne kadar sohbet programı olarak bilinse de çevrimiçi oyun kullanıcıları için tamda beklenilen bir buluşma noktası olduğunu da söyleyebiliriz. Birbirinden farklı görüşlere ancak ortak zevklere sahip kişilerin oyun sırasında ya da oyun harici zamanlarında görüşebilecekleri çeşitli fikir alışverişleri ile birlikte daha birçok konuyu paylaşabilecekleri bir uygulama olmuştur. Sunucu açılabilme imkânı her ne kadar ücretsiz olsa da ilk temin edebilmeniz maalesef ücret içermektedir. Uygulamayı satın alıp indirme işleminiz bittikten sonra gerekli alanları doldurmalı ve bağlantılı olarak kullanacağız hesapları seçmelisiniz tüm bunları kolaylıkla ayarlar bölümünden çözebilmeniz mümkün. Sonraki işlemleriniz sırası ile avatar değişimi ve kullanıcı adı belirlenmesidir, kullanıcı adınız diğer kişilerin sizi rahatlıkla bulabileceği isimlerde olabilir. Çünkü sunucu sohbeti eklenmesi için kişilerin isim tagleri kullanılmaktadır. Oyun sunucuları genel olarak bilinen gruplar olduğu için bulunması her zaman için daha kolaydır, istediğiniz sunucu kanalına üye olabilir veya kanal içerisinde kendi sunucunuzu da oluşturabilirsiniz.

Son Dönemin Gözde Uygulaması

Her ne kadar discord chat programı sahibi olmak ücrete tabi olsa da kullanıcı sayısı azımsanmayacak niteliktedir, üstelik tüm içeriğin Türkçe olması ayrıca kullanım kolaylığı sağlarken program çalışma mantığı da gayet basittir. Bu sayede kullanıcısını yormadan keyifli zamanlar geçirtebilmek için her geçen daha da büyüyerek ilerlemektedir.

Teknolojiyi ve gelişen yenilikleri takip eden kişilerinde gayet iyi bildiği gibi bu program ister bilgisayarınız da isterseniz de akıllı telefonlarınızda internetinizin olduğu her yerde ve zamanda kullanabileceğiniz bir uygulamadır. İnternetin altın çağını yaşadığı şu zamanlarda uzak arkadaşlıkları desteklemek ya da farklı görüşteki kişileri ortak bir noktada çeşitli paylaşımlar için buluşturabilecek bu tarz uygulamalar sayesinde chat kanalları daha güvenilir ve kaliteli hale gelmiştir. Sizde seviyeli bir şekilde farklı fikir sahibi kişiler ile tanışmak isterseniz uygulamayı temin eden platformlardan satın almanız yeterli olacaktır. Bilgisayar başında bolca vakit geçirenler için oyun ve çeşitli alanlarda bilgi paylaşımı yapmak isteyenler için ve daha pek kişi ve gruba hitap eden bu uygulama ile tanışmaya hazır olun.

Çoğu sohbet ve chat odalarında bayanların en çok sıkıntı yaşadıkları durumlar arasında yer alan uygunsuz içerik ve kişiler tarafından rahatsız edilme olasılığı discord programının sağladığı yüksek düzeydeki güvenlik ayarları ile minimum seviyeye indirgenmiştir. Bu sayede her bir kullanıcı eşit haklara sahip olabiliyorken bayan kullanıcılarda seviyeli ve kaliteli arkadaş edinebilme imkânına kavuşmuş oluyor. Kısacası istemediğiniz kimse sizinle iletişime geçemez hatta bazı yüksek ayarlar sayesinde bağlı olduğunuz kanalda bile yer alamaz.

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın