Film

En İyi 50 Duygusal Film Önerisi

En Çok Ağlatan Film Önerileri

Bugün, siz değerli okuyucularımız ile birlikte en iyi 50 duygusal film listesi üzerinde duracak ve en iyi önerileri sunacağız. Bildiğimiz gibi sinema sektörü, olmazsa olmaz sektörlerden birisi haline geldi ve zaman içerisinde ülkemizde de popüler bir sektör oldu. Şimdilerde ise özellikle kadınların duygusal film arayışı içerisinde olduğunu görüyoruz.

IMDB en iyi duygusal filmler listesini de dikkate alarak bu anlamda sizlere birçok farklı öneri sunmak amacı içerisindeyiz. Peki bu filmleri listelerken ya da sıralarken ne gibi detaylar dikkate alınıyor, bilginiz var mı? Biraz bu gibi konular üzerinde de duralım istiyoruz.

Yerli ve Yabancı Duygusal Filmler Arasındaki Farklar
Öncelikle ülke olarak her ne olursa olsun film konusunda hala bir Amerika ya da Hindistan ile yarışabilecek durumda olmadığımız ortada. Amerika, bugün her filmini 3D olarak çekerken bizim Türk sinema tarihimizin en büyük bütçeli yapımı olan Fetih1453 filminde dahi bilgisayar, ben buradayım diye bas bas bağırıyordu.

Prodüksiyondan yana ciddi anlamda sıkıntılıyız ancak duygusal filmleri kurgulanması son derece iyi seçenekleri beraberinde getiriyor. Senaristlerimiz, yapımcılarımız ve hatta oyuncularımız bu anlamda biçilmiş kaftan ki liste içerisinde bu anlamda da birçok yeni örneği bulabilme şansına da sahip olabileceksiniz. Liste paylaşımına da geçmek istiyoruz.

En İyi 50 Duygusal Film Listesi

Duygusal Film Önerileri
Duygusal Film Önerileri

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki listemizi oluştururken insanların internet üzerindeki yorumlarını, film eleştirmenlerinin önerilerini ve aynı zamanda IMDB puanlama sistemindeki duygusal filmleri de ön planda tutarak bağlatan duygusal film önerileri konusunda da bu makalemizi hazırlamayı uygun gördük. Aşağıdaki filmlerin tamamı, sizlere zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyeceği gibi duygusallık arayışı içerisinde olan siz değerli okuyucularımız için mükemmel seçenekleri de beraberinde getirecek.

Aşağıda sunacağımız film listesi, genel olarak izleyiciler ve film eleştirmenleri tarafından tam puana yakın almıştır. Siz değerli okuyucularımızın da bu listeye ek olarak eklemek istediği film isimleri var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak önerilerinizi bizlere sorunsuz bir şekilde iletebilme şansına da sahipsiniz. Yorumlarınız web sitemiz içerisinde saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde yayınlanacaktır.

En İyi 50 Duygusal Film Listesi

En Çok Ağlatan Duygusal Film Önerileri
En Çok Ağlatan Duygusal Film Önerileri
 1. Sessizlik
 2. Hücre 7 Mucizesi
 3. 12 Yıllık Esaret
 4. Saksı OImanın Faydaları
 5. Aynı Yıldızın Altında
 6. Yükselen Ay Krallığı
 7. Kıyamet Günü
 8. Sen Dünyaya Gelmeden
 9. Babam ve Oğlum
 10. Piyanist
 11. Hatırlanacak Bir Anı
 12. Hotel Ruanda
 13. Umudunu Kaybetme
 14. Büyük Balık
 15. Cindrella Man
 16. Kanlı Elmas
 17. Kaplumbağalar da Uçar
 18. Not Defteri
 19. 21 Gram
 20. Babil
 21. Karda Yürüyenler
 22. Uzaktaki Anılar
 23. Kız Kardeşim Mommo
 24. Büyük Dövüş
 25. Elly Hakkında
 26. Persepolis
 27. Hachiko
 28. Soraya’yı Taşlamak
 29. Çizgili Pijamalı Çocuk
 30. Sahtekar
 31. Kör Nokta
 32. Yedi Yaşam
 33. Kızımı Kurtarın
 34. Okuyucu
 35. Hugo
 36. Uçurtma Avcısı
 37. Altın ve Bakır
 38. Hayatı Yakala
 39. Sarhoş Atlar Zamanı
 40. Titanic
 41. Ekim Düştü
 42. Ölü Ozanlar Derneği
 43. Berlin Üzerindeki Gökyüzü
 44. Cennetin Rengi
 45. Melekler Şehri
 46. Çingeneler Zamanı
 47. Cennetin Çocukları
 48. Yeşil Yol
 49. Sevginin Gücü
 50. Hayat Güzeldir

Listemiz hakkında önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz!

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın