Sözlük

Sözlüklerde Floyd Mayweather vs Conor McGregor

(27 Ağustos 2017)

Bugün yakın  zamanda sözlüklerde popüler olmuş bir konu ile sizlerleyiz.

Floyd Mayweather vs Conor McGregor başlığı için tıklayın.

 

Boks tarihinin gelmiş geçmiş en iyi boksörü olarak gösterilen Floyd Wayweather, Türkiye saatiyle 27 ağustos Pazar günü saat 07.15’da Conor Mcgreor ile karşı karşıya geldi. İkilinin karşı karşıya geldiği maçta teknik nakavtla galip gelen kişi 10. rauntta Floyd Mayweather oldu.

Yayınsal sorunlar sebebince 06.00’da başlaması gereken karşılaşma 07.15’de başladı.

İlk üç raunt süresince Conor Mcgregor’un hareketlerini anlamaya çalışan Foyd Mayweather 6. raunda kadar pasif bir dövüş sergiledi. 7. Raundun sonunda yorulmaya başlayan Conor Mcgregor’un durumunu fark eden Floyd Mayweather, atağa geçti ve 10. Raundun sonunda teknik nakavt ile maçı kazandı.

Maçın arka planında ise, 49-0’lık bir kariyere sahip bir boksör olan Floyd Mayweather ve bir Ufc Dünya Şampiyonu olan, Ufc dövüşçüsü Conor Mcgregor var. İkisi de kendi alanlarında gayet başarılı sporcular fakat ikisi de profesyonel kariyerleri boyunca, bu tür bir müsabakaya çıkmadı. Floyd Mayweather boksör ile, Conor Mcgregor ise bir Ufc dövüşçüsü ile çıktı müsabakaya. Bu maçı özel kılansa ikisinin de bilmediği bir şeyle karşılaşıyor olmasıydı. Bu nedenle maçın sonucu tahmin etmek de oldukça zordu. Bu sebeple maç hakkında ancak tahmin yürütülüyordu.

Ring dışında ise iki sporcunun da, özelikle Floyd Mayweather’ın hayatında bir görmemişlik hakim. Çıkacağı maçlar için çok yüksek miktarlar talep eden Floyd Mayweather’ın geçmişinde kadına şiddet de bulunuyor. Boks kariyerinin her ne kadar 49-0’lık bir başarı ile dolu olduğunu söyleyecek de olsak, aynı oranda kendisinin görgüsüz olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira boksun saygınlığına ve bulunduğu noktaya saygı göstermeyen, bunu da her fırsatta gösteren bir insan.

Conor McGregor ise kendini çok beğenmiş bir karakter olması ile biliniyor. Fakat görgüsüzlük konusunda Floyd Mayweather ile kapışamayacağı kesin.

Maçı kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için maçın tamamını yazımızın üst kısmına videoyu koyduk.

Kozmos

Viewitch Editörü

Bir cevap yazın