Sosyal Medya

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı nasıl dondurulur

Instagram 700 milyon aktif kullanıcısı bulunan ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma platformudur. 2010 yılının ekim ayında piyasaya sürülmüştür. Aktif kullanıcı sayısı kurulduğu günden bu güne giderek artmıştır. Instagramın aktif kullanıcısı çok olduğu gibi bu hesaplarını kapatmak isteyen insanlar da olabilir. Hesaplarını kapatmak istemelerinin çeşitli sebepleri olabilir. Instagram her türlü sebebe karşı bir çözüm yolu üretmiştir.

Instagram hesabını silmek için herhangi bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayardan yardım alabilirsiniz. Ya da bu işlemi telefonlarınız yardımıyla da yapabilirsiniz. Silme işlemi başlatmadan önce hesabınızı sildiğiniz zaman hesabın kalıcı olarak silineceğini ve paylaşımlarınıza tekrar ulaşamayacağınızı unutmayın. Bu yüzden fotoğraf ve videolarınızı kaydedip daha sonra bir hesap açarsanız orada paylaşmak üzere saklayabileceğinizi de unutmayın.

Hesap silme

Öncelikle instagram hesabınıza telefondan ya da bilgisayardan giriş yapın. Daha sonra ayarlar kısmında bulunan hesabımı silmek istiyorum butonuna tıklayın. Bu kısımda hesabı neden silmek istediğinizi, hesabı silmemeniz için size yardımcı olmak istediklerini söyleyen yazılar göreceksiniz. Daha sonra alt kısmında hesabı neden silmek istediğinize yönelik nedenler bulunuyor. Bunlar; instagramı güvenli bulmuyorum, başka bir hesabım var, hesabım çalındı gibi nedenler. Daha sonra hesabınızı neden kapattığınızı bunlara tıklayarak seçiyorsunuz. Son olarak hesabımı sil butonuna tıklıyor ve hesabınızı kalıcı olarak siliyorsunuz.

Hesap silme sonrası

Hesabınızı silmeden önce iyi düşünmeniz gerekir. Hesabı kısa süreliğine kapatmak istiyorsanız hesabınızı dondurmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü kalıcı olarak sildiğinizde o hesaba tekrar ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Hesaba ulaşamayacağınız gibi paylaştığınız videolara fotoğraflara da ulaşamayacaksınız. Bu nedenle instagram hesap silme işlemi yapmadan önce kararınızı iyi vermeniz gerekir.

Bilinmesi gerekenler

  • Hesabı silmek istiyorsanız hesabınıza girebiliyor olmanız gerekir. Hesabınıza ve profilinize giremediğiniz takdirde instagram hesap silme işlemi gerçekleşemez.
  • Hesabı sildikten sonra bütün veriler kalıcı olarak silinir.
  • Hesap silindikten sonra hiçbir şekilde tekrar aktif edilemez.
  • Hesabı sildikten sonra tekrar instagrama üye olmak isterseniz aynı isimle üye olamazsınız.

Hesap silme işlemi yapılmadan önce bilinmesi gerekenler bölümü iyice okunmalı, her türlü soruna karşı bilgi sahibi olunmalıdır.

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın