Faydalı Bilgiler

KPSS A ve B Grupları Nedir?

KPSS hangi gruba çalışmalıyım?

Kpss A Grubu Nedir?

Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavları ile alakadar olacağınız için B grubuna göre daha düşük bir tempo ve daha az yoğunluk sizleri bekliyor. P94, P93 ve P3 olmak üzere 3 grup üzerinden değerlendirme yapacağınız için planlamanızı da bu gruba göre yapmanız gerekiyor ve geniş bir yelpaze söz konusu olmuyor. Bu gruptan alacağınız puanlar ile birlikte tercih yapıp yerleştiğinizde direkt olarak işe başlayabiliyorsunuz ve süreç çok daha kısa bir hal alıyor. Memur, vhki, bilgisayar işletmeni, hemşire, mühendis, mimar gibi kadrolar sizleri bekliyor ve an itibarıyla oldukça popüler meslek grupları olarak değerlendirmek de mümkündür. Maddi anlamda da sizleri çok büyük bir külfet beklemiyor ve aşırı kitap yoğunluğu gibi bir durum da söz konusu değildir, bu konuda rahat olabilirsiniz.

Kpss B Grubu Nedir?

KPSS B Grubu Nedir?
KPSS B Grubu Nedir?

Genel kültür ve genel yetenek sınavlarının yanı sıra alan derslerine çalışmak ve hazırlanmak zorunda olduğunuzu da biliyorsunuz bu yüzden daha yoğun ve daha meşakkatli bir tempo sizleri bekliyor. Direkt memur olma gibi bir durum söz konusu değildir, bu yüzden A grubuna kıyasla daha zorlu bir süreç de sizleri bekliyor olacaktır. Müfettiş, denetmen, kontrolör, kaymakam gibi meslek kolları karşımıza çıkıyor ve yine oldukça popüler meslekler diyebiliriz. A grubuna göre maddi anlamda sizlere daha fazla yük olacak bir çalışmaya hazırlıklı olun.

Hangi KPSS Grubu Daha Mantıklı?

KPSS A Grubu nedir?
KPSS Hangi Grubu Seçmeli?

Bu aşamada tercih yapacak olan ve karar verecek olanlar elbette sizlersiniz. Kendinize güveniyorsanız ve güçlü bir çalışmanın içinde yer alabilirim diyorsanız B grubu sizin için uygun tercih olacaktır. Disiplin, doğru çalışma teknikleri ve planlama ile birlikte başarılı olacağınıza inanıyor ve bu zorlu mücadelede sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya gayret ediyoruz.

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın