İnternet

Kısaca Netflix Nedir?

Netflix Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda adını en fazla duyduğumuz internet hizmetlerinden birisi Netflix’tir. Fakat çoğu kişi Netflix’in ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında soru işaretleri yaşıyor. Bizde sizlere yazımızda bu soru işaretlerinin cevaplarını vereceğiz.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi neredeyse bütün hayatımızı etkiledi. Her sektörde ilerlemeler kaydeden teknoloji eğlence ve medya sektöründe de ilerlemeler kaydetti. Geçtiğimiz yıllarda sevdiğimiz ir dizi veya filmi izlemek istiyorsak saatlerce televizyon karşısında olmamız gerekirdi. Fakat günümüzde kullanılan streaming platformları sayesinde artık böyle bir şeye gerek kalmadı.

Streaming Nedir?

Netflix Nasıl İzlenir?

Streaming teknolojisinin tam olarak Türkçe bir karşılığı yoktur. Şöyle diyebiliriz ki streaming bir içeriği indirmenize gerek kalmadan internet üzerinden medya içeriklerini izlemenize izin veren bir sistemdir. Streaming platformları arasında en önemli yerlerden birine ise kesinlikle Netflix sahiptir. Netflix çevrimiçi medya izleme konusunda öncü olan firmalar arasında yer alır.

Netflix’in kullanıcılara sunduğu en önemli özelliklerden biriyse hiçbir reklam olmadan içeriklerin izlenmesine izin vermesidir. Aynı zamanda sınırsız ve kesintisiz izleme imkanı da sunar. Aslında Netflix’in diğer platformlardan farklı olan özelliklerini saymakla bitiremeyiz. Örneğin bir diğer özelliği her zaman içeriğinde izlenecek bir film veya dizi barındırmasıdır. Sisteme her ay yüzlerce dizi ve film eklenir. Bu yüzden sürekli güncel olan bir platformdur diyebiliriz.

Netflix’in Avantajları Nelerdir?

Netflix Yabancı Dizileri
Netflix Yabancı Dizileri

Netflix’in sunduğu en büyük avantajlardan birisi yasal olması ve kullanım kolaylığı sunmasıdır. Yasal olmayan sitelerde bir yayın izlediğiniz zaman her zaman izlediğiniz cihaza virüs girme ihtimali vardır. Fakat Netflix kullandığınız zaman böyle bir sıkıntı yaşamazsınız.

Netflix’in özelliklerinden bir diğer ise kolaylıkla her platforma kurabilmenizdir. İster televizyonunuzdan, ister bilgisayarınızdan, ister tabletinizden isterseniz cep telefonunuzdan Netflix sistemini kullanabilirsiniz. Yani Netflix sisteminizi kullanabilmeniz için tek ihtiyacınız olan internete bağlı bir cihazınız olmasıdır.

Netflix kullanıcılarını da düşünüyor. Bu kapsamda sistem gelişmiş yapay zekası sayesinde sizlere sevebileceğiniz dizi, film veya program olduğu zaman haber verir. Bunun için sizin önceden izlediğiniz dizi ve filmler incelenir ve bu dizi ve filmlere göre size uygun olanlar bildirilir.

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın