Sözlük

Sözlüklerde Podcast (Derleme)

İnteraktif sözlüklerden podcast ile ilgili entryleri derledik!

Podcast, kelime karşılığı olarak ‘ortam akışı’ manasına gelen ingilizce bir kelimedir ve en az bir kişinin belirli bir konuda belirlenen yayın süresince konuşup bunu sosyal bir mecrada paylaşmasına denir. Podcastte sadece ses vardır, dinleyen kişi ilgi alanına göre bir podcast seçer ve onu dinler. Ütü yaparken, kahve içerken, araba kullanırken, dinlenirken dinlenebilir. Bir podcast bu eylemleri yapılabilir kılabilir,  monotonluğu kırabilir.

Kimileri gününün 5-6 saatini podcast dinleyerek geçiriyor. Kendini sevdirebilen bir olgu yani.

Sözlüklerde Podcast ile ilgili Entryler;

Ekşi Sözlük'den @Taco'nun Entrysi

4 yıl kadar önce cenk&erdem ile başlayıp, never not funny, shane dawson and friends derken beni iyice içine çeken olay. şimdi serialden tutun da gerisi hikayeye kadar bir sürü podcast dinliyorum…

Bilgi ve Kaynak

Uludağ Sözlük'den @Thecrs'nin Entrysi

ilk aşamada apple firması tarafından ipod platformları için geliştirilen fakat günümüzde web 2.0 teknolojilerinin hızlı gelişmesiyle kişisel bilgisayarlarda,pda’larda kullanılan özellikle eğitimde rağbet gören dijital içerik ve bu içeriğin yayınlanma biçimi.

Bilgi ve Kaynak

Zengin Sözlük'den @Kozmos'un Entrysi

en az bir kişinin ‘çalıp oynadığı’ yayın türü. bir konuda belirlenen süre içinde konuşan ve bunu paylaşan insanların yaptığı işe de ‘podcasting’ denir.

Bilgi ve Kaynak

Sözlüklerde Podcast ile ilgili Başlıklar;

Ekşi Sözlük’de bulunan Podcast başlığı için TIKLA

Uludağ Sözlük’de bulunan Podcast başlığı için TIKLA

Zengin Sözlük’de bulunan Podcast başlığı için TIKLA

Takip edilesi YouTube podcast sayfaları;

Kozmos

Viewitch Editörü

Bir cevap yazın