Faydalı Bilgiler

Sen On Yedi Yaşımsın

Miraç Çağrı Aktaş tarafından kaleme alınan bir eser olan Sen On Yedi Yaşımsın, 2017 yılında basılmıştır. Eser, özellikle gençler arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Genç kesimin fazlaca ilgisini çeken bu kitap, 160 sayfadır. Kitabın, deneme türüne ait bir eser olduğu görülmektedir. Aşk ile ilgili satırların yer aldığı bu kitapta, yazar okurlara aşk acısını çok iyi bir şekilde ifade etmiş, bunu hissettirmiştir.

Kitap, basıldığı andan itibaren, gerek sosyal medya üzerinde gerekse çeşitli diğer platformlarda büyük bir dikkat çekmiştir. Gerek isminden, gerekse konusundan dolayı insanlarda merak uyandırmayı başarmıştır. Yazarın aşk ile ilgili göndermeler yaptığı ve aşık olduğu kız ile birlikte olamamasının nedenlerini ve aslında olması gerekenleri ifade ettiği bu kitap, çok satmıştır.

Sen On Yedi Yaşımsın Kitabı Genel Bilgiler

Sen On Yedi Yaşımsın

Miraç Çağrı Aktaş tarafından, deneme türünde verilen bu kitap, aynı zamanda romantik, aşk kategorilerinde de yer almaktadır. Genel olarak aşk ve aşk acısı temasının işlendiği görülmektedir. Olimpos Yayınları tarafından basımı yapılan kitabın fiyatları, satışının yapıldığı yere bağlı olarak, 9-10 TL civarındadır.

Sen On Yedi Yaşımsın isimli kitabın, arka kapağında yer alan “Seni ‘canımın içi’ diye sevecek birini kaybettin.” Sözü, sosyal medyada çokça geçmiştir. Ayrıca, “Sen benim ilk çaresizliğimsin, sen benim ilk yenilgimsin.” Sözü de sosyal medyada büyük ilgi görmüştür.

Kitabın, kapağının tasarımı İlknur Muştu tarafından yapılmıştır. Saçlarında kelebekler uçuşan karanlık bir kız silueti ve papatyalar ile tasarlanan bu kapak, oldukça beğenilmiştir. Ayrıca, kapak üzerinde yer alan “Gittiği yere kadar değil, gözünün yettiği yere kadar sevmeli insan.” Sözü de, kitabın daha fazla dikkat çekmesine ve merak uyandırmasına yardımcı olmuştur.

Sen On Yedi Yaşımsın Kitabı Açıklaması

Sen On Yedi Yaşımsın kitabında yazar kısa bir şekilde aşk hayatına yer vermektedir. Sevdiği kızla birlikte olamamasının sebeplerini ve aslında nasıl olması gerektiğini ifade etmekte, aşk acısını anlatmaktadır. Yazar, bir kızla tesadüfen tanışır ve ilk gördüğü andan itibaren kıza vurulur. Ancak, kızın geçmişten kalan yaraları vardır ve duvarlarını bir türlü aşamaz. Araya farklı şeyler girer ve yazar, kızın aslında başkasına aşık olduğunu öğrenir. Kitap, bu olay çevresinde gelişir ve yazarın acısından ancak aynı zamanda pes etmeyişinden ve inancından bahseder.

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın