Faydalı Bilgiler

Üniversite Okurken KPSS ile Atanırsam Nolur?

Üniversite Okurken KPSS ile Atanırsam Okumaya Devam Edebilir miyim?

Garanti bir meslek düşüncesi ile Kpss herkes için en iyi ihtimaller arasında yer alıyor. Düzenli ve disiplinli bir çalışma ile birlikte sizler de bu sınavda başarı elde edebilir ve güzel bir şehir ile birlikte güzel bir işe de adım atabilirsiniz. Kpss ile ilgili tarafımıza çok fazla soru geliyor ve bu sorulardan bir tanesine de yanıt vermek istiyoruz. Üniversite okurken memur olan, okuluna devam edebilir mi? bunun yasal bağlamda gereklilikleri nedir ya da böyle bir şey mümkün müdür?

Hepinizin bildiği gibi sınava öğrenci iken de girebiliyor ve hatta tercih yapabiliyorsunuz. Memur olmanız kesinleştiği takdirde okulunuza devam edebiliyorsunuz ancak yasal olarak bu bir suç teşkil ediyor. Büyük yaptırımlara sahip değil fakat memur olduğunuz için hal ve hareketlerinize dikkat etmeniz gerekiyor ve okul içinde yaşadığınız en ufak sorun bile memurluk hayatınızı etkileyebiliyor.

Kesinlikle yapamazsınız gibi bir ibare elbette bulunmuyor ancak az önce de söylediğimiz gibi dikkatli davranmanız gerekiyor çünkü yaşanacak olan en küçük sorunda memurluk hayatınız da bitebilir.

Üniversite okurken memur olan…

KPSS'de A Grubu mu B Grubu mu?
KPSS Sınavı

An itibarıyla hem memurluk yapan, hem de okuluna devam eden çok sayıda insan var ve bu konuda esnek bir yasa karşımıza çıkıyor. Bu sorunuzun cevabını olumlu olarak verebiliriz fakat çalıştığınız yerde sorunlu bir müdür ile karşılaşırsanız bu durum sizler için sıkıntı yaratabilir ve bunun yanı sıra çalışma saatleriniz ile birlikte eğitim öğretim saatleriniz de çakışabilir ve her iki tarafı da aksatmak zorunda kalabilirsiniz.

Karar her zaman olduğu gibi sizin ve eğer bu tür bir tercih yapacaksınız öncelikli olarak iş yerinizdeki sorumlu kişi ile görüşüp onay almanız ve verilecek onay doğrultusunda işinize devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

KPSS’ye henüz hazırlanıyorsanız şu yazımıza gözatabilirsiniz;

KPSS A ve B Grupları Nedir?

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın