Genel

WhatsApp Hakkında Önerileri

Whatsapp Durum Yazıları

Ülkemizde görüntülü arama, grup olarak mesajlaşma, resim video toplu gönderimleri için yıllardır kullanılan Whatsapp uygulaması değişen ve yenilenen çağa ayak uydurarak arkadaşlarınızın sizi görebilecekleri durum seçeneğine farklı bir boyut getirdi. En son yapılan güncellemeler birlikte daha önce sadece yazı ve emojilerle süslediğimiz durumlarımızı artık resim ve video seçenekleri ile de kullanılabilecek. En güzel tarafı ise sadece size özel bu görüntüleri sizin istediğiniz kişilerin görebilecek olmasıdır. Çoğu kişi durum kısmı için farklı güzel söz veya radikal aktarımlar olarak algılar ancak gerçek kullanım amacı aslında sizin sohbet esnasında ya da ulaşılamayan durumlardaki genel halinizi açıklamadır. Adeta bir moda akımı haline gelen durum güncellemeleri giderek en güzelini bulabilme yarışına dönüşmüştür, en güzeli ve anlamlı durumun yanı sıra tamamen özgün size has bir paylaşım olması da önemlidir.

Kullanabileceğiniz Bazı Whatsapp Durumları

Aslına bakılırsa ne kadar fazla kullanıcıya sahipse bir o kadar çeşitte de durum bildirimleri yer alır, farklı içerikleri ve konuları ile sizlere esin kaynağı olabilecek bazı seçenekleri aşağıda sıraladık;

  • Küçük insanlar büyük gölgelere sahipse orada güneş batmak üzere demektir,
  • Erkeklerin kalem kadar ince görünüşüne aldanmayın ne de olsa ikisinin de hammaddesi odundur,
  • Eğer birini gerçekten tanımak istiyorsan önce ona gerçeği söylemelisin ki cesaretini ölçebilesin,
  • Gecenin karanlığıyla sensizliğin koynunda uyumaktansa kollarında güneşin sıcağı ile yanmayı tercih ederim,Gibi tavsiye niteliğinde birkaç söz gurubu ile birlikte daha pek çok konu ile ilgili seçeneklerin olduğunu da belirtelim. Hatta öyle ki her Whatsapp durum sözleri kendi arasında kategorize olmuş diyebiliriz, çeşitlerini de sıralamak gerekirse örnek olarak;

 

  • Komik Whatsapp durum sözleri
  • İngilizce Whatsapp durum sözleri
  • Özlü Whatsapp durum sözleri
  • Şekilli Whatsapp durumları
  • Aşka dair Whatsapp durumları şeklinde daha da fazla olarak gruplandırabilmemiz mümkündür.

Whatsapp Durumlarınızda Kişiliğinizi Yansıtın

Whatsapp durumları kişiler arasında genel terimlerin kullanılabileceği gibi şahısların genel kişiliklerine özel ya da anlık ruh hallerine özel olarak da değiştirilebilir. Ayrıca uygulamanın yeni güncel sürümü ile birlikte durumlarınıza artık daha farklı bir bakış açısı gelirken yeni bir sosyal medya moda akımı da başlamış oldu. Zaten sürekli değişen durum sözleri artık diğer paylaşım içerikli uygulamalardaki hikâye özelliği ile tamamen farklı bir boyuta taşınmış oldu. Aslında daha eğlenceli bir hal aldı diyebiliriz, komik video paylaşımı, sıkıntılı durumunuz veya neşeli haliniz dileğiniz herhangi birini seçerek yakın çevrenize ve sevdiklerinize durumunuzdan haber verirken aynı zamanda da eğlenebilmeniz oldukça muhteşem bir özellik sayılmaktadır. Önceleri sadece yazı olan ve klişeleşen durumlardan biraz ileri giderek dilerseniz genel kullanıcıları seçtiği dilerseniz de tamamıyla size özel hikâyeleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Üstelik yakın çevrenizdeki ekli olan kişilerin yaptıkları durum güncellemelerini de kaçırmadan takip edebilir ve mesaj yolu ile cevap bile verebilirsiniz.

Ancak ben eskiye bağlı kalmayı sevenlerdenim hala özlü Whatsapp durum modellerinden kullanmak istiyorum diyenlerdenseniz güncelleme yapmadan uygulama kullanımına devam etmeniz gerekmektedir tabi yasal sürenizin yenilenmesi gelene kadar. Yeni sürüm uygulamada durumlar kişileri anlık durumlarını yansıtabilecek bir ortam hazırlamış dersek yalan olmaz çünkü paylaştığınız durumlar bir gün sonra kaybolacak böylece sizlerde yeni anılarınız yer açabileceksiniz. Kullanıcısını bu kadar düşünen ve eğlendirmeye teşvik eden başka bir uygulama çok nadir bulunur. Sizde yeni whatsapp özellikleri ile tanışın ve anı yakalamanın keyfine varın.

 

Misafir

Bu içerik ismini belirtmek istemeyen bir yazar tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın